• Ana Sayfa
  • »
  • Adana Tarım Fuarı ve İzlenimler

Adana Tarım Fuarı ve İzlenimler


 Tüyap Adana Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, TARMAKBİR Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği işbirliği ve T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Adana İl Tarım Müdürlüğü, Adana Valiliği, Adana Büyükşehir Belediyesi ve Adana Ticaret ve Sanayi Odaları, TİKA-Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı, Seyhan, Yüreğir, çevre il ve ilçelerin Ziraat Odaları, Ç.Ü. Ziraat Fakültesi, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi, Adana İli Arı Yetiştiricileri Birliği, Adana İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin değerli destekleri ile hazırlanan ADANA TARIM FUARI 2012 - Adana 6. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı ile ADANA SERA-BAHÇE FUARI 2012 - Adana 6. Seracılık, Bahçecilik, Fidancılık, Tohumculuk, Çiçekçilik ve Teknolojileri Fuarı’nın ortak açılışı 14 Kasım 2012 Çarşamba günü saat 12.00’de Tüyap Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Adana Tarım 2012 Fuar Kapsamı: 

Traktörler, Biçerdöver, Tarımsal Mekanizasyon Ve Teknolojileri, Sera Teknolojileri, Bağcılık Ve Şarapçılık İle İlgili Teknolojiler, Su Ve Sulama Teknolojileri, Zirai İlaçlar •Gübreler, Tohum, Fide, Fidan Ve Bahçecilik, Çiçekçilik Ve İlgili Teknolojiler, Ekolojik Tarım, Agro Bilişim, Hayvancılık, Çiftçilik Ve Seralara Yönelik Ekipmanlar Ve Hizmetler, Canlı Hayvan Yetiştiriliciliği, Su Ürünleri, Süt Ve Süt Ürünleri, Tavukçuluk, Hayvansal Üretim Makineleri, Hayvan Sağlığı Ve Veterinerlik Hizmetleri, İlaçları Ve Ekipmanları, İlgili Yayınlar, Araştırma Enstitüleri ana başlıklar altında yer aldı.
Adana Sera Bahçe 2012 Fuar Kapsamı:

Sera Örtü Ve Ekipmanları, Bahçe Makineleri, Sulama Sistemleri, Isıtma Sistemleri, İlaç Firmaları-Zirai Mücadele, İşleme Teknolojileri, Gübreler, Fidan Ve Fideler, Tohumlar, Kasalama Ve Depolama Sistemleri, Ölçme Ve Kaydetme Cihazları, Bilgisayarlı Kontrol Sistemleri ana başlıkları altında yer aldı. 121 firmanın katılımıyla gerçekleştirilen bu seneki tarım fuarı eğlenceli ve değişik görüntülere de sahip oldu. Bir firmanın eğlenceli tavuk ve horozla girişte insanları kucaklaması gülüşmelere yol açtı. Kimi insanlar uzun zamandan beri görmediği arkadaşlarını gördü, kimi insan değiştirdiği iş hayatıyla eski arkadaşlarıyla karşılaştı. Kimileri bilmediklerini öğrendi kimileri iş teklifi aldı, kimisi iş teklif etti. Biz de Mert Gübre olarak 3 traktör firmasından bayilik teklif aldık ama değerlendireceğiz kesin bir yanıt yok henüz. Firmalarla (yaklaşık 39-41) görüşmemde kuru bir kalabalığın olduğu pazarın artmadığı, satışların olmadığı bir tarım fuarıydı. Müşteriler açısından Osmaniye’den, Kahramanmaraş’tan, Osmaniye’den Mersin’den kısaca çevre il ve ilçelerden otobüslerle tarım fuarına insan aktı. Gerçekten görülmeye değer bir fuardı. Her zaman söylerim tek tek gezerek görmediğimizi görerek ufkumuzu genişletir fuarlar. İnsanlar artık bilinçli, bakıp geçmiyor aksine tartışıyor, soruyor ve merak ediyor. Teknoloji bakımından da son ürünler ordaydı. Bilmediğimiz birçok aleti orda son moda olanlarını görünce insan hem şaşırıyor hem de eskisiyle olan farkını öğreniyor. Fuarda stand açmak isteyen okuyucularımız için fiyat bilgisini de aldım ve şöyle kapalı alan 0-50m2 arası 195 TL/m2 + KDV den başlıyor. Açık alan ise 0-50m2 arası 97,5 TL/m2 + KDV den başlayan fiyatlar alan büyüdükçe fiyat küçülüyor doğal olarak.Akıttığınız her terin hakkını almanız dileğimle!


İzlenme Sayısı:

  • PAYLAŞ